Anasayfa
 Ürünlerimiz (hizmetlerimiz)

TETRAPİD RAPID LÜKS SONKAT BOYA

 Tanım :
Hava kurumalı rapid alkid esaslı parlaklığı, yapışması ve örtücülüğü çok yüksek sonkat bir boyadır.
 Açıklama :
Yüzey hazırlığı yapılmış metaller üzerine uygulanabilen kalitesi ve güneş ışınlarına dayanımı yüksek hava kurumalı sonkat bir boyadır.
 Teknik Özellikler :
Parlaklığı                                   
: Parlak 85 – 90 Gloss / 60
Yoğunluğu  20 ºC Sıcaklıkta   : 1,02 – 1,20 gr / cm³ Renge bağlı olarak
Viskozite    20 ºC  Sıcaklıkta : 200 ± 30 saniye DIN CUP 4 / 20 ºC
 Kuruma 20 ºC Sıcaklıkta :
Toz Kuruma                : 10  -  15 dakika
Dokunma Kuruma      : 15 –  30 dakika
Tam Kuruma  : 7 – 8 Saat
 Yüzey Hazırlama :
Boya uygulanacak yüzeye Sa 2 ½ normunda kum raspası yapılması önerilir. Raspanın yapılamadığı yüzeylerde yağ, kir, pas gerekli araçlar ile ( Tel fırça, zımpara, tiner ) temizlenmelidir. Gerekli görülen yerler polyester macunu ile doldurulur, kuruduktan sonra zımpara yapılarak yüzey düzgün hale getirilir. Daha sonra rapid astar boya uygulamasına geçilir. Rapid astar boya minumum 1 saat kuruduktan sonra sonkat boya uygulamasına geçilir.
 Uygulama :
Tetrapid  Rapid Lüks Sonkat Boya, kullanılacak boya miktarının uygulama şekline bağlı olarak   % 15 - % 35 oranında Tetrapid Rapid Tiner ( Yazlık – Kışlık ) ile inceltilerek homojen bir şekilde karıştırılır.
Gerekli metod ile ( Havalı – Havasız Tabanca – Daldırma  ) uygulama yapılır. Uygulama yapılırken hava sıcaklığının + 5 ºC - + 35 ºC arasında olması gerekmektedir. Aksi halde kuruma zamanının daha da uzamasına ve yüzeyde fululeşme oluşmasına neden olur.
Dokunma kuruması tamamlanana kadar tozlu ortamlardan uzak tutulmalıdır. Boya kutusunun ağzı kapalı tutularak yüzeyde kabuklanma önlenmelidir. Sertleşen kabuklanma boyada çözünmeyeceğinden partiküller halinde boya içerisinde kalır ve uygulama sırasında problemlere yol açar.
 Depolama :
Serin yerde ve ambalajın kapağı sıkı kapatıldığı takdirde depolama ömrü en az 1 yıldır.
 Güvenlik :
Sistemde uçucu solvent ihtiva ettiği için kapalı boyahanelerde havalandırma bulunması yüksek ısı ve alevden uzak tutulması gerekmektedir.    Copright © 2010 - 2017 TETRA Boya ve Kimya Sanayi Ticaret Limited Şirketi
Anasayfa Firma Profili Ürünlerimiz Sertifikalarımız İletişim
Toplam Ziyaretçi: